פודקאסטים מבית MedTalk

פודקאסטים

מוזמנים להקשיב לפודקאסטים בית טקדה ישראל שהוקלטו במיוחד בשבילכם כדי לתת כלים ומידע להתמודדות מחלת המיאלומה.
מקווים שיהיו לכם לערך.
האזנה נעימה!

 

תפקיד אחות מתאמת

לרגל חודש המודעות לסרטני הדם, ראיון עם אינה זצרוב, אחות מתאמת מיאלומה מביה"ח איכילוב, על תפקיד אחות המיאלומה.

מוזמנים ומוזמנות להאזין ולשתף עם חברים ובני משפחה שפרק זה רלוונטי להם.

הערך הקליני של התקווה ותפקידה בשמירה על הבריאות

מוזמנות ומוזמנים להאזין לשיחה בנושא הערך הקליני של התקווה ותפקידה בשמירה על הבריאות ואיכות החיים.

מהי תקווה ובמה היא שונה מאופטימיות? כיצד היא כרוכה במצב הבריאותי, הנפשי והפיזי שלנו? ואיך היא משפיעה על החוסן הנפשי שלנו ועל איכות החיים? בפודקאסט זה נרחיב על איך "מגדלים תקווה", באופן פרקטי, שלב אחר שלב גם במצבי קיצון כמו מחלה קשה או מחלה כרונית. שירלי יובל-יאיר, פסיכולוגית, מוזיקאית וסופרת תחלוק מהניסיון שלה על כוחה של תקווה והשפעתה על חולות וחולים.

בדידות במצבי חולי מתמשכים

בדידות נחשבת לגורם סיכון ממשי לבריאותנו ממש עישון ולחץ-דם, היא עלולה לפגוע בנו פיזית ונפשית ואף להעמיק את תחושת הדיכאון. המצב נכון עוד יותר עבור חולים שאובחנו במחלה כרונית ומתמודדים בנוסף גם עם הלבד אל מול העולם הבריא.

מה ניתן לעשות במצבים אלו? איך בכל זאת לאפשר קשר וקבלת עזרה בהתמודדות עם מחלה? על זאת ועוד בפרק מיוחד זה בו אנו מארחים את שירלי יובל-יאיר, פסיכולוגית, מוזיקאית, סופרת ובעלת הפודקאסט "נהנים מהדרך".

מדברים מינדפולנס עם יהודית כץ

מוזמנים להאזין לשיחה עם יהודית כץ, פסיכולוגית המתמחה בחשיבה חיובית ומי שהקימה את הפודקאסט הפופולרי - "חושבים טוב".

נשוחח עם יהודית על מה זה בכלל מיינדפולנס? איך קרה שהמדיטציה הזו נהייתה כל-כך פופולרית? וכיצד בעזרת תרגול קצר ניתן לשפר את הריכוז, העומס הרגשי, לנקות את המחשבה, למצוא שקט ואולי אפילו להיות מאושרים יותר. ולבסוף, נתנסה יחד בתרגול קצר ומהנה! הקליקו לקבל כלים פרקטיים ולתרגל איתנו.

שיחה עם יהודית כץ על מחלות כרוניות ואושר

מהו אושר? מה צריך לעשות בכדי להרגיש מאושר? האם אפשר להיות חולה במחלה כרונית ועדיין להיות - מאושר? מסתבר שכן!

מוזמנים להאזין לשיחה שקיימנו בנושא עם יהודית כץ, פסיכולוגית חיובית ובעלת הפודקאסט "חושבים טוב": http://bit.ly/TakedaIL_Happiness

מוסיקה והבריאות שלנו

מוזמנים להאזין לפודקאסט נוסף מבית Med.Talk בו אנו מארחים לשיחה מרתקת את מיכל זגון-רוגל, מנהלת קשרי החוץ של טקדה ומרצה בנושא מוזיקה ובריאות.

נדבר על מחקרים בנושא מוזיקה וההשפעה המיטיבה שיש לה על הנשימה, על לחץ וחרדה, כאב ואפילו על מחלות לב ואלצהיימר. נרחיב בשיחה גם על מוזיקה בחדרי ניתוח וההשפעה שיש לה על הצוות הרפואי; ולבסוף נקבל טיפים כיצד לייצר פלייליסט לחיים למגוון שימושים. מוזמנים להאזין ולשתף: http://bit.ly/TakedaIL_PodcastMusic כדי שנהיה קשובים לבריאות!

מה זה מיינדפולנס?

אימון של המוח בשיטת מיינדפולנס (קשיבות) נחקר ונמצא כיעיל ביותר לשיפור איכות החיים ורווחתם הנפשית של המתמודדים עם מחלות וכאב כמו קרוהן או קוליטיס כיבית. הקלטה זו פותחה ומוגשת על ידי נעמי גרשטיין, מטפלת במיינדפולנס ומנחת סדנאות.
המידע מועבר מטעם חברת טקדה ישראל בע"מ

גולשים יקרים, המידע והתכנים באתר נועדו להרחיב את הידע ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת, עצה מקצועית או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש ואינם המלצה לנטילת תרופה כזו או אחרת.

המידע נכון למרץ 2022, מלבד כתבות התוכן | לשאלות נוספות, יש לפנות לרופא או לרוקח המטפל. 

C-ANPROM/IL/NINL/0048 

 

 
takeda Logo